AUDIMAS x TEXTALE: pirmieji rezultatai - TEXTALE

AUDIMAS x TEXTALE: pirmieji rezultatai

Pagaliau, turime pirmuosius AUDIMAS ir TEXTALE bendradarbiavimo rezultatus! Projekto apimtyje gimė ir pamažu pildoma visa atnaujintų ir antram gyvenimui paruoštų, anksčiau jau dėvėtų, AUDIMAS gaminių linija. Pažymėti “Retold by TEXTALE” etikete jie garbingai užima savo pozicijas specialioje TEXTALE.lt vitrinoje. Juk kokybiškas daiktas vertas gyventi ne vieną gyvenimą!

Apie pradžią

O viskas prasidėjo 2021 m. vasarą. Tikrai nudžiugome, pagaliau, sulaukę lietuviško prekės ženklo atstovų skambučio. Kalbant apie galimybes bendradarbiauti, viskas sukosi apie abipusį norą grąžinti į ekonomiką tai, kas dar gali būti naudojama, išsaugant kaip įmanoma didesnę daiktų vertę.

Diskutavome ir apie tai, kad surinkti dėvėtus drabužius šiandien nesudėtinga. Kaip praktikai, atstovaujantys pakartotinio naudojimo sektorių, privalome kalbėti apie tai, kad didžiausias iššūkis yra prisitraukti vartotoją ne atnešti, o imti dėvėti kitų jau naudotus daiktus. Ypač svarbu pažymėti ir tai, kad nemaža dalis antriniam panaudojimui atiduodamų drabužių dažnai turi vienokių ar kitokių defektų, mažinančių jų galimybes būti toliau naudojamais. Ir net jei kartais taisymo kaštai viršija naujo gaminio kainą, tokį daiktą taisyti verta, taip taupant aplinkos resursus, jei lyginame su naujo gaminio gamyba.

Ar gamintojai turėtų būti atsakingi ne tik už gamybą, bet ir už tolimesnį daiktų gyvenimą? – TAIP!

Žiedinės ekonomikos galimybės įprastą gamintojo atsakomybės suvokimą tikrai ženkliai praplėtė. Juk be dizaino sprendimų, gamyboje naudojamų žaliavų, medžiagų ir paties gamybos būdo pasirinkimo, gamintojas dar gaminio kūrimo stadijoje turi galimybes programuoti kaip įmanoma saugesnį, ilgesnį ir aplinkai palankesnį gaminio naudojimo laiką, įvertinant priežiūros sąlygas, galimybes taisyti, atnaujinti, o atliekas perdirbti. Ir dar labiau sveikintina, jei gamintojas savanoriškai tas atsakomybės ribas praplečia, prisidėdamas prie dėvėtų daiktų rinkimo, panaudojimo, taisymo ir atnaujinimo veiklų skatinimo, tuo pačiu prisidedant prie paties žiedinių sistemų kūrimo ir jų patrauklumo vartotojams didinimo.

Svarstant apie pačias įvairiausias galimybes, mums su AUDIMAS pavyko prieiti prie modelio, kuris apima daiktų surinkimą, įvertinimą, paruošimą, valymą, taisymą, atnaujinimą, perdarymą, kaip ir jungtinę komunikaciją, skatinant vartotoją rinktis ne tik naują, bet ir dėvėtą!

Kaip viskas vyksta, kai daiktai pasiekia TEXTALE?

Pristačius dėvėtus gaminius į TEXTALE, vyksta pirminis jų rūšiavimas, atskiriant pagal sezoniškumą, bendrą būklę, daiktų kategorijas. Vėliau rūšiuotas srautas praeina visą veiksmų grandinę, pradedant nuo detalaus būklės ir kokybinių parametrų inspektavimo, defektų identifikavimo, valymo, taisymo, atnaujinimo ar perdarymo poreikio ir galimybių įvertinimo, sprendimų aptarimo, įsivertinant būtinųjų resursų poreikį individualaus gaminio atkūrimui. Gaminiai, kuriuos nusprendžiama ruošti pakartotiniam naudojimui, pagal poreikį, nukreipiami plovimui, valymui, garinimui, taisymui, atnaujinimui, perdarymui.

Plovimas, dėmių ar kitas valymas. Kad atnaujinimo procesai vyktų kaip įmanoma efektyviau, visada konsultuojamės su gamintojais dėl gaminio priežiūros ir valymo rekomendacijų.

Nėra, ko slėpti: valymas ženkliai didina gaminio paruošimo kaštus, ką tenka įsivertinti galutinėje gaminio realizacijos kainoje. Tačiau išvalytas gaminys yra viena svarbiausių mums sąlygų, siekiant ne tik saugaus daikto naudojimo, bet ir kiek įmanoma malonesnės patirties vartotojui! Jeigu ir po gaminio valymo lieka dėvėjimosi žymių, dėl mažiau pastebimų vartotojas informuojamas elektroninėje gaminio informacijos formoje ir ant gaminio etiketės. Esant didesniems trūkumams, sprendžiama dėl tokio gaminio atnaujinimo taisant arba perdarant.

Taisymas. Pagrindinis principas, kurio laikomasi visų taisymų metu, yra sprendimo praktiškumas, išlaikytas gaminio funkcionalumas ir bendra estetika. Gaminiai taisomi TEXTALE studijoje (Ankštoji g. 5, Vilniuje), kur naudojami įvairūs taisymo, dekoro ir kito atnaujinimo būdai (atšvaitinės medžiagos, juostelės, etiketės, detalių perkėlimo sprendimai, pridėtinės kišenės, kt.). Užtrauktukų ir kniedžių problemos sprendžiamos juos keičiant arba taisant.

Ruošimas pardavimui.  Paruošti naudojimui, pataisyti, atnaujinti ar perdaryti gaminiai nukreipiami realizavimui. Idealios ir labai geros būklės, einamojo meto stiliaus tendencijas atliepiantys, daiktai pirmiausia nukreipiami pardavimui TEXTALE elektroninėje platformoje, kaip ir fizinėse prekybos vietose.

Nukreipimas paramai. Geros būklės, tinkami dėvėti, funkcionalumo nepraradę, tačiau turintys minimalių prekinės išvaizdos trūkumų, kaip ir ilgiau pirkėjo nesulaukę, idealios būklės, daiktai nukreipiami paramai. Paramos skirstymui bendradarbiaujama su socialinėmis organizacijomis.

Medžiagų ir kitas panaudojimas. Daiktai, nebetinkantys naudoti savo funkcijai, nukreipiami jų medžiagų panaudojimui. Atgautos žaliavos (audiniai, užpildai, furnitūra) TEXTALE studijoje profesionaliai panaudojamos naujų antrinio dizaino gaminių gamybai. Pernaudojimui į funkcionalius elementus nebetinkamas srautas naudojamas edukaciniais tikslais, nukreipiamas menininkų instaliacijoms arba panašiai.

Atliekos. Nebepanaudojamos medžiagų, užtrauktukų, kniedžių ir kitos furnitūros detalės nukreipiamos tvarkyti kaip atliekos, taip užbaigiant visą resursų panaudojimo grandinę.

“Retold by TEXTALE”

Projekto apimtyje atnaujinti gaminiai žymimi etikete „Retold by TEXTALE“ („Perpasakotas TEXTALE”). Ženklinimas svarbus tiek gaminio gamintojui, tiek atnaujintojui, atkreipiant dėmesį, kad daiktas jau buvo dėvėtas, tačiau vertinamas kaip galintis grįžti į vartojimą, išvalius, pataisius, atnaujinant ar panaudojant jo medžiagas. Ženklinimas pažymi ir tai, kad, didesnių taisymų atveju, gali būti keistas gaminio dizainas, pakitusios daikto techninės savybės, tačiau jis atlieka savo pagrindinę funkciją. Nukrypimai nuo pirminių specifikacijų ir lemia tai, kad jis parduodamas antrinėje rinkoje, ženkliai žemesne nei naujas kaina.

Šiandienos vartotojui antrą daikto gyvenimą žyminti ir prasmingą žinutę nešanti etiketė tampa taip pat labai svarbi, taip sudarant galimybes parodyti pasauliui, kad daikto šeimininkas ne tik mintimis, bet ir savo praktiniais veiksmais palaiko žiedinės ekonomikos idėjas!

Kas toliau?

Dabar eilė dalyvauti TAU: esi tas, kuris gali tęsti istorijas, pasirinkdamas dėvėti vėl ir vėl! Juk vartotojas šiandien svarbiausias, kad Retold by TEXTALE daiktai būtų reikalinti. Tad gal vietoje vieno naujo – dėvėtas?

Jei šiuo metu ieškai šilto, minkšto ir kokybiško palto, striukės, sportinės ar laisvalaikio aprangos, patikrink AUDIMAS + TEXTALE lentyną: gal ten kaip tik randasi tas, kuris laukia tavęs!

Net jei šią žiemą įsigyti nieko jau neplanavai, atnaujintas kokybiškas daiktas gali būti puiki investicija.

Ir projektas tik prasideda. Eilėje gauti „Retold by TEXTALE“ etiketę jau rikiuojasi pavasariui ir vasarai skirti praktiški ir išties stilingi gaminiai laisvalaikiui! Visą paruoštų AUDIMAS ir TEXTALE gaminių asortimentą rasi čia.

Lai daiktai keliauja iš rankų į rankas 🤍♻️

Su linkėjimais, TEXTALE komanda

Parašykite komentarą