Bendradarbiaujame - TEXTALE

Bendradarbiaujame

Esame prekės ženklas TEXTALE, kuriantis sprendimus tekstilės atliekų prevencijai. Veikiame kaip žiedinė mados platforma, skirta dėvėtų drabužių surinkimui, paruošimui, pardavimui, paskirstymui paramai, taisymui, atnaujinimui, medžiagų pernaudojimui, tvarios mados edukacijai, socialinių ir konsultacinių projektų įgyvendinimui. Veikdami penktus metus, gausiai bendradarbiaujame su privačiais asmeninis, viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijomis.

Kuom mes galime būti JUMS naudingi?

Per mus galite PARDUOTI savo nebedėvimus drabužius. Plačiau apie PARDUOK, PADOVANOK LENGVAI paslaugą skaitykite čia.

Per mus galite padovanoti savo nebedėvimus drabužius.

Tekstilės surinkimo dėžė TEXTALE studijoje

Pastaruoju metu daug visuomenės dėmesio susilaukė bendradarbiavimo iniciatyvos su naujų drabužių prekės ženklais, kurių apimtyje vystomos daiktų sugrąžinimo į žiedinę ekonomiką sistemos (vad. Take Back Programs). Viena pirmųjų – partnerystė su garsia mados industrijoje įmonių grupe “INDITEX”, kurią Lietuvoje atstovauja APB “APRANGA”. Partnerystė apima dėvėtų drabužių surinkimą prekės ženklų “ZARA”, “ZARA Home”, “MASSIMO DUTTI”, “BERSHKA”, “PULL&BEAR” parduotuvėse stovinčiose tekstilės surinkimo dėžėse, didžiuosiuose prekybos centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Tekstilės surinkimo dėžė ZARA parduotuvėse
Tekstilės surinkimo dėžė Bershka parduotuvėse

Surinktas srautas pristatomas į TEXTALE, kur rūšiuojamas, paruošiamas pakartotiniam naudojimui (pardavimams arba neatlygintinai paramai socialinėms organizacijoms).

Dar viena užmegzta garsi partnerystė sieja su Lietuvos prekės ženklu “AUDIMAS”. Bendradarbiavimo apimtyje “AUDIMAS” iš savo klientų renka nebenaudojamus arba defektų turinčius jų prekės ženklo gaminius. Šie drabužiai yra TEXTALE komandos inspektuojami, plaunami, valomi, pataisomi, atnaujinami ir perdaromi, stengiantis sugrąžinti juos į vartojimą kaip įmanoma didesnės pridėtinės vertės, kokybiškus, tinkamus naudoti vėl ir vėl. Visi šio projekto apimtyje atnaujinti gaminiai pažymimi “Retold by TEXTALE” etikete.

Gražus bendradarbiavimas TEXTALE jau kelintus metus sieja su Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“. Organizacija yra pagrindinis TEXTALE surenkamos ir paruošiamos paramos daiktais gavėjas (paskutinė paramos siunta perduota 2022-02-28). Esant poreikiui, į TEXTALE kreipiasi BĮ “Vilniaus miesto nakvynės namai” ir daugiau Vilniaus mieste veikiančių socialinių organizacijų, bendruomenių. Socialinėms organizacijoms nukreipiama didžioji TEXTALE vartotojų bendruomenės padovanotų daiktų dalis. Parama perduodama neatlygintinai.

Parama perduodama bendrijai „Vilniaus Viltis“

Socialinės pažeidžiamų grupių integracijos, įgūdžių suteikimo ir edukacinių projektų įgyvendinimui TEXTALE bendradarbiauja su kitomis viešosiomis įstaigomis, t.t. atviros TECHNARIUMAS dirbtuvės, atviros PADIRBTUVĖS dirbtuvės, “Nacionalinis socialinės integracijos institutas”, kt. Vienas iš šiuo metu įgyvendinamų bendrų projektų – “Socialinis varslas – pirmi žingsniai kartu”, kurio apimtyje organizuojamas jau antras “Antrinio dizaino akseleratoriaus” ciklas. Daugiau informacijos rasite čia.

Tokios partnerystės, entuziastingas organizacijų nusiteikimas ir dalinis Europos socialinio fondo finansavimas  ženkliai prisideda skatinant užimtumą, auginant taisančių, atnaujinančių ir perdarančių bendruomenę! 

TEXTALE nuo pat veiklų pradžios kartu su Lietuvos mokslininkais aktyviai veikia ir tarptautinių žiedinės ekonomikos projektų įgyvendinimui, rengia ekspertinius tyrimus, nuolat mezga ryšius su tarptautinėmis organizacijomis, asociacijomis, veikiančiomis tvarios mados ir žiedinės ekonomikos srityje. Daugiau informacijos apie projektus rasite čia.

Taip pat nuolat bendradarbiaujama su įvairiomis Lietuvos švietimo institucijomis, sudarant galimybes studentams atlikti praktiką tarpdisciplininėse srityse, nuo mados, dizaino, siuvimo, foto-videografijos, komunikacijos ir marketingo, renginių organizavimo iki socialinio verslo, ekonomikos mokslų, aplinkosaugos, politikos mokslų krypties studijų.  Pageidaujančius atlikti praktiką, kviečiame užpildyti anketą, kurią rasite čia.

Su linkėjimais,

TEXTALE komanda

Parašykite komentarą

X