KAIP PASIRINKTI sau tinkamas drabužių spalvas? - TEXTALE

KAIP PASIRINKTI sau tinkamas drabužių spalvas?

Turbūt jau pastebėjai, kad tam tikros aprangos spalvos paryškina natūralų grožį, o kitos, priešingai, tave paslepia, prigesina arba išryškina odos trūkumus. Pagal dominuojančias spalvas išskiriami 4 pagrindiniai spalviniai tipai, turintys metų laikų pavadinimus – pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Žiemos ir vasaros atstovauja šaltąjį, pavasario ir rudens – šiltąjį tipus. Žiema ir ruduo – ryškūs (kontrastuojantys) tipai, pavasaris ir vasara – neryškūs/ pasteliniai (nekontrastuojantys) tipai. Keturi tipai dar skirstomi pagal švarumą, gilumą, sodrumą (…). Bet čia, kaip ir su akių rainelės spalvomis, egzistuoja daugiau niuansų. 

Savo spalvinį tipą lengviausia nustatyti pagal odos ir plaukų spalvą: pilkšvumo atspalvį turintys plaukai ir oda priskiriami šaltiesiems, gelsvo ir aukso atspalvių turintys – šiltiesiems tipams.

Pagal odos spalvą

Balta, blyški, melsvai rausvos spalvos oda būdinga šaltojo tipo, tuo tarpu, šviesiai gelsva, gelsvai rožinė, persikinė – šiltojo tipo atstovams. 

Pagal plaukų spalvą

  • Juodi, tamsiai rudi, šalto, pilkai melsvo, baklažano ar vyšnios atspalvių, kaip ir pelenų baltos spalvos plaukai priskiriami žiemos tipui. 
  • Šviesesni, tačiau išlaikantys pilkšvą atspalvį – rudos, rausvos, pilkintos gelsvos/ žalsvos spalvos plaukai – priskiriami vasaros tipažui. 
  • Šviesių, medaus, gelsvos javų spalvos, auksinio tono turintys plaukai būdingi pavasario atstovams.
  • Kaštono ir raudonai rudi, vario atspalvių savyje turintys plaukai būdingi rudens tipo žmonėms.

Pagal kraujagyslių spalvą

Dar vienas gana nesudėtingas tipo nustatymo būdas – riešo kraujagyslių spalva. Žalia spalva siejama su šiltuoju tipu, mėlyna būdinga šaltajam. 

Kaip derinti?

Esminė taisyklė harmoningiems įvaizdžiams sukurti: šaltam spalviniam tipui deriname šaltų spalvų drabužius, šiltam tipui – šiltų! 

Šaltojo tipo atstovų deriniams puikiai tiks švarių pilkintų tonų, sidabro, melsvų, melsvai žalių, melsvai rausvų, pilkintos rožinės spalvų drabužiai. Tuo tarpu, šiltojo kolorito atstovai geriausiai atrodys apsupti gelsvo, aukso, persikinio tonų turinčių, sodrių, kaip ir pastelinių rudos, geltonos, oranžinės, šiltos raudonos, violetinės, skaisčios ir samanų žalios spalvų.

Parašykite komentarą