Kas toji BUCKET HAT? Ilga istorija - trumpai - TEXTALE

Kas toji BUCKET HAT? Ilga istorija – trumpai

Žvarbėjantys orai diktuoja savo sąlygas mūsų aprangos stiliui. Ar jau pasirūpinai tinkamu galvos apdangalu? Šį sezoną pozicijų mados tendencijų viršūnėje neužleidžia vadinamoji Bucket Hat (en.) kepurė. Ši skrybėlė – puikus pasirinkimas, derinantiems stilių ir funkcionalumą.

AR ŽINAI, KAD?

Kepurė Bucket Hat gavo pavadinimą dėl savo unikalios formos. Apvalus gilus pagrindas su platėjančiu krašteliu, kuris švelniai nusileidžia žemyn, kiek primena apverstą kibirą, uždėtą ant galvos. Tuo tarpu, mes tikrai ilgai laužėme galvą, kaip čia ją pavadinus lietuviškai: „kibirėlis“ – neskamba, „tradicinė airiška“ ar „panama“ – dažnai painiojamos su kitomis, „žvejo kepurė“ skamba ribojančiai, o „saulės kepurė“ arba vien „skrybėlė“ – per daug apimančiai, ir t.t. Tad leidome sau ją specifikuoti anglišku pavadinimu Bucket Hat. 😊

Bucket Hat atsirado dar apie 1900 m. Pirmąsias, pagamintas iš vilnos veltinio ir tvido, tradiciškai dėvėjo Airijos ūkininkai ir žvejai. Įdomu tai, kad gaminant iš neapdorotos vilnos, dėl joje liekančio lanolino, šios kepurės buvo natūraliai atsparios vandeniui.

Vėliau ši skrybėlė, pagaminta iš tankiai suaustos medvilnės ir brezento, buvo pamėgta fermerių šiltesnio klimato zonose, ir grynai dėl praktiniais sumetimų – kaip lengvai susilankstanti, telpanti į kišenę, puikiai nuo saulės pridengianti ne tik galvą, bet ir kaklą.

1940 m. Izraelio armijos aprangoje buvo adaptuota Bucket Hat militaristinė versija, su pirmąkart panaudotomis angomis ventiliacijai, pritaikant dėvėti karo dykumoje sąlygomis. Kiek vėliau, Vietnamo kare, džiunglėse šį išlengvintą galvos apdangalo sprendimą prisitaikė ir amerikiečiai.

1960 m. kepurė Bucket Hat pristatyta kaip aukštosios moteriškos mados gaminys, ėmė populiarėti ant įvairių mados podiumų, kino industrijoje. Iki 1980 m. ši kepuraitė persikėlė ir į gatvės stilių. Pamėgta hip hopo kultūroje, 1990 m. ji tapo ikonišku daugelio reperių pasirinkimu, tuo pat metu plito įvairiuose festivaliuose visame pasaulyje.

Dešimtmetis po dešimtmečio atrandama naujai, skrybėlė Bucket Hat tapo išties madingu aksesuaru.

BUCKET HAT ŠIANDIEN

Šiandien Bucket Hat – puikus pasirinkimas tiems, kas vertina universalumą, praktiškumą, tačiau kartu ieško stiliaus akcento. Bucket Hat kepurės privalumai: puikiai pridengia nuo saulės, vėjo, saugo nuo šalčio; universaliai dėvima visų – moterų, vyrų, vaikų; plačiai pritaikoma deriniuose – nuo sportinio stiliaus, klasikos iki moderno; dažnu atveju nereikalauja specialios priežiūros, gali būti lankstoma, telpa rankinėje ar net kišenėje. Kas dar labai svarbu, kad kokybiška Bucket Hat – pasirinkimas ne vienam sezonui!

Rinkoje skrybėlė Bucket Hat pasiūla išties milžiniška: nuo paprastesnių, vos už keletą eurų, masinės gamybos, iki dešimtis kartų brangiau vertinamų dizainerių kūrinių. Šiandien jos gaminamos iš pačių įvairiausių audinių: medvilnės, lino, džinso, odos, aksomo, veliūro, kailio, veltinio, vilnonių audinių, brezento ir pačių įvairiausių sintetinių pluoštų.

TEXTALE UPCYCLED BUCKET HAT

TEXTALE studijoje kepurė Bucket Hat gimė šių metų vasarą. Pirmos jų buvo džinsinės.

Nuo to laiko kuriame iš pačių įvairiausių kokybiškų audinių. Šaltajam sezonui pravartu rinktis šiltesnę, iš vilnos, pavasario saulei išlindus – džinsinę, lino ar kitą. TEXTALE kuria iš gamybinių likučių, tad visos gimsta unikalios – vienetinės. Kitos tokios nerasi!

Nuolat pildomą TEXTALE upcycled kepurių Bucket Hat asortimentą rasi ČIA.

Įraše remtasi Wikipedia informacija.

Parašykite komentarą