PROJEKTAS: MENO SINDIKATAS. Kartu su jaunimu gimusi tvarios mados kolekcija VANDENYNAS - TEXTALE

PROJEKTAS: MENO SINDIKATAS. Kartu su jaunimu gimusi tvarios mados kolekcija VANDENYNAS

Junkis eksperimentui – sukurti tvarios mados kolekciją! – štai tokiu šūkiu prasidėjo projektas „MENO SINDIKATAS: socialiai pažeidžiamo jaunimo kultūrinio potencialo didinimas“. O šiandien jau galime stebėti pirmuosius rezultatus!

Bendradarbiaujant su Vilniuje veikiančia jaunimo organizacija “Žalianamis”, projektas subūrė entuziastingai nusiteikusių jaunuolių ir su jais dirbančių profesionalų bei entuziastų grupę. Dizainerės Marijos Garnak siūlymu, kuriama tvarios mados kolekcija, tema VANDENYNAS, kurią sudarys iš marškinių persiūti antrinio dizaino kostiumai, iš įvairių likučių kurtos rankinės ir skaros. Tuo pačiu, per menines veiklas siekiama atskleisti jaunuolių kūrybiškumą, saviraišką, drąsą reikšti savo nuomonę ir jausmus.

Įvadinis užsiėmimas (gegužės 28 d.) buvo skirtas susipažinimui ir žinių apie tvarią madą gilinimui. Dalyviai pradėjo nuo susipažinimo ir įvadinio komandos formavimo seminaro. Vėliau sekė paskaita apie mados industriją, aplinkosauginę ir socialinę atsakomybę, tekstilės atliekų prevenciją, antrinį dizainą ir kitas inovacijas darniam vystymuisi. Dizainerė tęsė, akcentuodama greitosios mados poveikius, tvarumo kryptį, supažindino jaunuolius su naujausiomis mados tendencijomis, aptarė vyraujančias technikas ir formas, pristatė keletą parengtų kolekcijos krypčių alternatyvų, projekto planą, užduotis, darbo principus.

Pristatyta pagrindinė projekto užduotis: trijų dalių perdirbinio kolekcijos VANDENYNAS kūrimas

Pirmųjų kūrybinių dirbtuvių metu (birželio 8 d.) jaunuoliai mokėsi pasitelkti koliažo technikas, kuriant savo kostiumų dizaino prototipus. Dalyviai buvo suskirstyti į komandas ir antroje dirbtuvių dalyje ėmėsi praktiškai įgyvendinti savo projektus, pradėdami nuo antrinių žaliavų atsirinkimo. Kolekcijai stengiamasi naudoti dėvėjimui nebetinkamus drabužius, kurie dirbtuvių metu bus transformuoti, išgaunant naujas formas. Įvairiems dekoro elementams ir akcentams kurti atsirinktos medžiagų atraižos, furnitūra iš galanterijos gaminių ir kt.

Antrosios kūrybinės dirbtuvės vyko birželio 15 d. Jų metu dalyvių komandos tęsė savo projektus, sukirpdami, susidaigstydami, susisiūdami. Sekančių dirbtuvių metu imsimės kurti aksesuarus, tuo pačiu mokydamiesi naujų technikų.

Trečioji kūrybinių dirbtuvių diena vyko birželio 23 d. Jų metu grupės toliau dirbo kurdamos kostiumus ir mokėsi audimo technikos, panaudojant nuo kostiumų gamybos likusių medžiagų atraižėles.

Birželio 25 d. vyko meninio projekto pristatymo dirbtuvės. Jų metu dalyviai klausėsi fotografo paskaitos, teoriškai ir praktiškai supažindinant su pagrindiniais fotosesijų tipais ir jų organizavimo principais. Praktinius užsiėmimo rezultatus galite įvertinti toliau pateikiamose fotonuotraukose.

Vėlesnės kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos kolekcijos užbaigimui (kostiumų siuvimui, likučių panaudojimui aksesuarams kurti).

Paskutinių dirbtuvių metu dizaineris, fotografas ir kiti dirbtuvių mentoriai padėjo parengti kolekciją ir modelius meninio projekto pristatymui.

Po smagios fotosesijos, dirbtuves baigėme viso dirbtuvių ciklo refleksija. Prieš atsisveikinant, dalyviai dalinosi savo įspūdžiais apie drauge praleistą laiką, įgytas patirtis, kartu aptariant galimybes, kaip toks dirbtuvių stovyklos modelis galėtų būti ateityje tobulinamas.

Visos kūrybinių dirbtuvių stovyklos metu akimirkas fiksavo Morta Gudeliauskaitė ir kiti dirbtuvių dalyviai, mentoriai ir savanoriai.

Už užkandžių paįvairinimą dėkojame renginių rėmėjams – AB „Auga group” ir UAB „Biržų duona”.

Džiaugiamės projektu, jo apimtyje organizuotomis dirbtuvėmis ir gimusia kolekcija VANDENYNAS, kuri neš žinutę apie tvarią madą, kūrybingą ir atsakingą jaunąją kartą bei jų augantį norą keisti pasaulį darnos link!

Plačiau apie projektą

Projekto tikslas – skatinti jaunimą kurti, domėtis meno, mados ir dizaino naujovėmis. Projekto rezultatas – kartu su dizainere iš antrinių žaliavų sukurta ir pristatyta eksperimentinė tvarios mados kolekcija.

Projekto tikslinė grupė – 14-19 metų jaunuoliai, kurie nedalyvauja arba mažai dalyvauja kūrybinėje veikloje.

6 užsiėmimų metu jaunuoliai kviečiami susipažinti su dizainerio ir siuvėjo profesijomis, iš vidaus stebėti, kaip gimsta dizainerių kolekcijos, patys dalyvauti kūrybiniame ir gamybiniame procese, išbandyti naujas veiklas, įgyti naujų – dizainerio darbo, siuvimo ir fotografavimo įgūdžių, atrasti savo stipriąsias puses, tobulinti bendravimo įgūdžius, mokykis savimi pasitikėti, dirbti komandoje. Profesionalai supažindina su tvarios mados principais, meno, mados ir dizaino naujovėmis, siuvimo modeliavimo ir fotografijos pagrindais.

Kūrybinių dirbtuvių vieta: TEXTALE studija, T. Ševčenkos g. 16i, Vilniuje.

Projekto veiklos, eiga

Projekto veiklų laikotarpis – 2019 m. balandžio 1 d. – birželio 30 d.

Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos Kultūros tarybos lėšomis.

Įvadinis užsiėmimas (3 val.): paskaitos ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu jaunuoliai susipažįsta tarpusavyje, supažindinami su mados industrija, jos poveikiais, tvarios mados koncepsija, mados tendencijomis, audiniais, skirtingomis technikomis, drabužio konstrukcija ir antrinio dizaino subtilybėmis.

4 drabužių perdirbinio kūrybinės dirbtuvės (savaitgalinės dienos stovyklos – 4 dirbtuvės, po 6 val.). Dirbtuvių metu kartu su dizaineriu ieškoma įdomių dizaino sprendimų, kuriami koliažai, eskizuojama, ruošiamos medžiagas (antrinės žaliavos), modeliuojama, siuvama, audžiama, kt.

Užsiėmimas su fotografu (3 val.), kurio metu kalbamės apie mados fotosesijų organizavimą, su stilistu kuriami įvaizdžiai, organizuojama fotosesija, mokomasi pristatyti gaminius.

Baigiamasis susitikimas – dirbtuvės: pilnos kolekcijos pristatymas, aptarimas, dalinimasis įspūdžiais.

Projekto eiga fotografuojama (ar/ir filmuojama); projekto viešinimas vykdomas socialinėse medijose ir projekto vykdytojo elektroninėje svetainėje.

Projekto tęstinumui užtikrinti numatytas kolekcijos pristatymas įvairiuose šalies ir tarptautiniuose renginiuose. Kolekcija bus toliau eksponuojama ir edukacinėje TEXTALE studijoje (T. Ševčenkos g. 16i, Vilniuje).

Parašykite komentarą