Kūrybinės drabužių taisymo dirbtuvės su dizainere - TEXTALE

Kūrybinės drabužių taisymo dirbtuvės su dizainere

Dizainerė Elžbieta Jancevič dalinasi įspūdžiais apie pravestą kūrybinių drabužių taisymo dirbtuvių ciklą.

Pasibaigus pirmajam kūrybinių drabužių taisymo dirbtuvių sezonui, reziumuoju – buvo įdomu ir naudinga, tikiu, kad abipusiai! Kartu su TEXTALE sakome, kad norime pakartoti!

Iš viso įvyko penki renginiai, kurių metu taisėme tai, kas atrodė nebepataisoma. Daug diskutavome, drauge ieškojome atsakymų ir naujų požiūrio taškų, eskizavome, kirpome, daigstėme ir siuvome. Visų svarbiausia, mokėmes pažvelgti į nebedėvimą tekstilę kaip į galimybę keisti savo aplinką.

Didžiausią skaičių dalyvių ir bendraminčių pritraukusios kūrybinės drabužių taisymo dirbtuvės įvyko TEXTALE studijoje, kartu su Technarium ir Padirbtuvės organizuotame kaimynų festivalyje “Pakartok”.  Viliuosi, kad  šis festivalis ir dirbtuvės taps ne vienkartine patirtimi, o šaunia tradicija – mokyti ir mokytis taisyti kartu! Kitos draugiškos dirbtuvės įvyko mūsų draugų “Miesto Laboratorija” erdvėje vykusiame kaimynų blusturgyje, kuriame taisėme ir atnaujinimo drabužius bei dalinomės patarimais, skatindami tęsti drabužių gyvenimus, daugiau dalintis daiktais tarpusavyje ir dovanoti, nes daiktai įgauna prasmę, kai tampa naudojami.

Kūrybinės drabužių taisymo dirbtuvės sulaukė nemažo susidomėjimo ir parodė, kad taisymas – tai dar mažai žinoma ir nagrinėjama tema visuomenėje. Dažnai  mums trūksta įgūdžių, priemonių ar žinių tam, kad imtumėtės kokių nors veiksmų. Nežinome nuo ko pradėti, o, pradėjus, nebesuprantame, kaip užbaigti. Tokie renginiai, kaip taisymo dirbtuvės, yra nuostabi galimybė lavinti asmenines patirtis bei žinias. Tai yra nuostabi kelio pradžia link to, kad taisymas taptų norma mūsų kasdienybėje!

Sakome AČIŪ dirbtuvių dalyviams. Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, TEXTALE komandai (Viktorijai, Dainiui, Ingridai, Urtei, Mortai) ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie to, kad dirbtuvės įvyktų. Ačiū Rugilei Gumuliauskaitei už visokeriopą palaikymą.

Iki kitų kartų,

E.”

Parašykite komentarą