KODĖL MADOJE BŪTINA REVOLIUCIJA? - TEXTALE

KODĖL MADOJE BŪTINA REVOLIUCIJA?

Vienas esminių žiedinės mados platformos TEXTALE tikslų – mažinti švaistūnišką mados prekių gamybą ir perteklinį vartojimą. Apie tai, kodėl taip svarbu tai daryti DABAR, kalba sekantys faktai.

KALBANT APIE FAKTUS

Yra vertinama, kad šiuo metu pasaulyje turimų drabužių užtektų visam artimiausiam šimtmečiui.  Nepaisant to, naujų gamyba ne tik, kad nestoja, bet dar ir auga.

GAMYBOS MĄSTAI | Kasmet pagaminama nuo 70 iki 140 mlrd. naujų drabužių vienetų.

INDUSTRIJOS SKAIDRUMO INDEKSAS | Kasmet atliekamo mados industrijos skaidrumo indekso matavimų rezultatai 2023 m. parodė, kad 88% didžiųjų mados gamintojų vis dar neatskleidžia tikrųjų metinių gamybos kiekių. Dar įdomiau tai, kad 99% net nesako, ar planuoja gamybos apimtis kada nors mažinti. Ir, suprantama, kodėl.

TARŠA. Mados industrija atsakinga už 4% pasaulio šiltnamio dujų išmetimų.

PERTEKLINĖ GAMYBA | #overproduction | Gaminti, kai reikalinga, yra viena. Bet šiuo atveju blogiausia tai, kad kasmet nuo 30% iki 40% naujai pagamintų mados prekių taip ir lieka gulėti sandėliuose, net nepasiekę vartotojų spintų.

MADOS PERPARDAVIMAS | #fashionresale | Šiuo klausimu ryžtasi gamintojams padėti antrų rankų mados perpardavimo rinka su visa puokšte augančių startuolių. Tik, ar dedant į šią rinką tuos visus neišparduodamus milijardus aprangos vienetų, ji irgi netaps mados outdate‘ų kapinynu?

Abejonių nekyla, kad problemai spręsti PIRMIAUSIA turi būti drastiškai mažinamos naujų prekių gamybos apimtys, keičiant kiekybės paradigmą į kokybės.

PASAULINIS MADOS REVOLIUCIJOS JUDĖJIMAS

Kiekvieną balandį mados industrijos aktyvistai mini mados revoliucijos savaitę #FashionRevolutionWeek, kuri šiais metais tarptautinėje erdvėje minima 2024.04.15-24 d.

Pagrindiniai 2013 m. įkurtos nevyriausybinės organizacijos, išaugusios į visą FASHION REVOLUTION judėjimą, veiksmai yra orientuoti mažinti ne tik aplinkos, bet ir socialinį – industrijoje dirbančių žmonių – išnaudojimą.

Minint pasaulinę #fashionrevolution2024 savaitę, gera prisiminti susitikimą su Fashion Revolution Lithuania komanda, kuri 2024.03.26 d. pakvietė pravesti paskaitą bendrai jų su Vilniaus dailės akademijos Mados dizaino katedra kuriamame paskaitų cikle „Tvari mada ir 5 jos drabužiai“.

Paskaitoje supažindinome dalyvius su TEXTALE vystymo istorija, pasidalinome įžvalgomis apie naujus verslo modelius ir kitas galimybes, žiedinėms inovacijoms su vis didesniu pagreičiu transformuojant pasaulinę mados industriją.

Nuotraukos – Augustės Rūkaitės.

Junkis mados revoliucijai! Oficialią FASHION REVOLUTION, vienijančios daugiau kaip 73 atstovų organizacijas skirtingose pasaulio šalyse, svetainę rasi ČIA.

Organizacijos atstovai – kolegos iš Fashion Revolution Lithuania – šiais metais užkūrė tikrą mados revoliucijos savaitės vakarėlį. Daugiau informacijos apie tai, kas ir kada vyksta, rasi Fashion Revolution Lithuania Facebook paskyroje ČIA. Kviečiame palaikyti, dalyvauti!

Parašykite komentarą