KAIP MAŽINTI PIRKINIŲ POVEIKĮ APLINKAI? - TEXTALE

KAIP MAŽINTI PIRKINIŲ POVEIKĮ APLINKAI?

Juodasis penktadienis (Black Friday), tada Kibernetinis pirmadienis (Cyber Monday), o įžiebiamos girliandos primena, kad tai tik repeticija prieš laukiančių pirkimo švenčių maratoną… 🎁 Be pirkinių, matyt, neišsiversime, bet yra visai nesudėtingų būdų, leidžiančių mažinti mūsų poveikį aplinkai.

Tad į ką verta atkreipti dėmesį prieš spaudžiant 🛒mygtuką:

✔️ Planuokime pirkinius, o parduotuvėje nepraraskime budrumo: nėra nieko geresnio piniginei ir aplinkai nei vienas tikrai reikalingas, vietoj 2+1 (nemokamai). Sutaupysite tik tuo atveju, jei aiškiai žinote, ką su tais dviem extra darysite, su kuo pasidalinsite.

✔️ Teikime prioritetą “žalesnei”, etiškai pagamintai, tvaresnei produkcijai. 🌍

✔️ Pirkime iš arčiau! Transportavimas – viena svarbiausių dedamųjų e-prekybos poveikyje 🚛🚢✈️

✔️ Lėtesnis pristatymas taip pat gali būti viena išeičių, mažinant neigiamą poveikį aplinkai. Skubių siuntų atveju kompanijos kartais neišvengia dalinio apkrovimo, patiria papildomų resursų, kas mažina veiklos efektyvumą, sumoje gali didinti išmetamų teršalų kiekį.

✔️ Kiek įmanoma, atsisakykime perteklinės pakuotės (patys įsitikinome, kad dažnai savam naudojimui skirtos prekės perkamos dovanų pakuotėje 🎀 vien tik dėl to, kad tai jau įskaičiuota prekės kainoje). Jei yra galimybė rinktis, rinkimės pakuotę iš lengviau perdirbamų ir perdirbtų medžiagų.

✔️ Junkime užsakymus. Kai apsipirkę kataloge randate dar ką nors gražaus, susisiekite su pardavėju dėl galimybės apjungti užsakymus 📦: siunčiant dvi siuntas vietoj vienos, sukuriama apie 35% daugiau CO2 emisijų.

✔️ Pirkite prekes, kurių naudojimas kompensuoja gamybos/ tiekimo/ naudojimo ekologinį pėdsaką, kaip ir iš tų prekinių ženklų, kurie matuoja savo poveikį ir visais būdais stengiasi jį mažinti! 🌱🌿🌳

Pagamintas tvariau naujas arba kažkieno jau naudotas, naujai atrastas senas, – pasirinkimai, leidžiantys tenkinti mūsų poreikius tikrai ne mažiau kokybiškai, užtat su mažesniu pėdsaku ateities kartoms 💚

Tapo įprasta, kad Juodasis penktadienis ir Kibernetinis pirmadienis tęsiasi visą lapkritį. Atsakingų pirkinių!

Su linkėjimais, TEXTALE komanda

Parašykite komentarą