KAIP IŠSIRINKTI IR TINKAMAI PRIŽIŪRĖTI PŪKINĘ STRIUKĘ? - TEXTALE

KAIP IŠSIRINKTI IR TINKAMAI PRIŽIŪRĖTI PŪKINĘ STRIUKĘ?

Ši žiema ir vėl mums priminė, kam reikalinga šilta lauko apranga! Su pūkine striuke ar paltu – ne tik šilta, bet ir patogu, o svarbiausia – universaliai ją galima derinti tiek prie klasikinio įvaizdžio, tiek prie laisvalaikio garderobo.

Dalinamės praktiniais patarimais, kaip išsirinkti ir prižiūrėti šiltą pūkinį drabužį, kad jis tarnautų ilgiau.

 • Viršutinius drabužius įsigyjame ne vienam sezonui, tad investuokime į kokybę: pasidomėkime, kas, kur, iš ko ir kaip gamina.
 • Kas geriau užpildui – pūkai, plunksnos ar sintetinis pluoštas? Natūraliems užpildams dažniausiai naudojami antinių šeimos paukščių (ančių, žąsų, gagų, gulbių, kt.) pūkai ir plunksnos. Pagrindinė dalis turėtų būti pūkų, mažesnė – plunksnų. Plunksnos vis tik reikalingos, nes saugo pūkų sluoksnį nuo susivėlimo. Optimalus pūkų ir plunksnų santykis, ieškant tikrai šiltos striukės, turėtų būti 5:1, 4:1, 3:1. Jeigu plunksnų dalis didesnė, drabužis labiau tiks pavasario ir rudens sezonams.
 • Sintetiniams užpildams dažniausiai naudojamas sinteponas, populiarėja įvairūs inovatyvūs pluoštai. Svarbus pastebėjimas, kad sintetiniai užpildai pasižymi geresniu atsparumu drėgmei, yra lengviau prižiūrimi, tad gali tarnauti ilgiau. Vis tik, užklupus arktiniam šalčiui, nuo -25 °C pirmu pasirinkimu išlieka natūralaus užpildo pūkiniai drabužiai.
 • Minkšti paltai ir striukės turėtų būti sudygsniuoti siūlėmis, kad užpildo sluoksnis išsilaikytų jam skirtame striukės stačiakampyje.
 • Niekada neprašausite, jeigu striukė bus kiek didesnė, verta rinktis ir vad. oversized tipo. Paspaudus ypač dideliam šaltukui, po ja dar tilps ir storas minkštos vilnos megztinis ar liemenė!
 • Peržiūrėkite etiketėje pateiktą gaminio priežiūros informaciją: ar striukę galima skalbti, ar nurodyta valyti valykloje.
 • Atkreipkite dėmesį, ar ant drabužio esantys kailiniai elementai gali būti nusegami prieš plovimą.
 • Pūkinius drabužius skalbkite/ valykite rečiau, tik esant poreikiui. Skalbimo/ valymo metu mažėja pūko elastingumas. Jeigu viršutinis audinio sluoksnis buvo impregnuotas drėgmės nepraleidžiančia medžiagą, augant skalbimų skaičiui, šios medžiagos pasišalina ir gaminys pamažu netenka savo funkcionalumo.
 • Tamsesnių spalvų pūkinį drabužį valysite rečiau, jis praktiškesnis. Bet mes tikrai nesiūlome rinktis vien juodą, pilką, rudą ir jų kombinacijas 😉. Blizgūs, ryškūs liuminescencinių spalvų pasirinkimai gali būti geriausias receptas, vaduojantis iš pilkojo sezono slogučio, tad kodėl gi ne! Tik atsakingai įsivertinkite priežiūros galimybes.
 • Dėmes geriausia pavalyti rankomis, o visą drabužį, jeigu tai leidžiama pagal gamintojo informaciją etiketėje, skalbti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
 • Saugiau skalbti rankomis, nors daugelis šiandien naudojame rankinio skalbimo režimą skalbyklėje. Skalbiant skalbimo mašina, svarbu parinkti labai švelnaus gręžimo funkciją arba gręžimo visai atsisakyti.
 • Skalbkite išvirkščią, užtrauktą, užsegtą, kad drabužis neprarastų savo formos, nesusigadintų užtrauktukai ir kita furnitūra.  
 • Naudokite skystą skalbiklį arba specialias priemones viršutinių drabužių skalbimui ir labai gerai išskalaukite. Nenaudokite minkštiklių.
 • Jeigu neturite atskiros centrifūginės džiovyklės, džiovinkite natūraliai, kambario temperatūroje. Svarbu ypač gerai išpurtyti, kad džiūvimas būtų tolygesnis, o pūkų ir plunksnų sluoksnis nesušoktų į gniužuliukus.
 • 😉 Gamintojai rekomenduoja į skalbyklę ir džiovyklę įdėti keletą teniso kamuoliukų, kad drabužio užpildas būtų nuolat „masažuojamas“, išplakamas. Vis tik, išbandžiusių teigimu, šis triukas suveikia tikrai ne visais atvejais.
 • Netinkamai parinkta skalbimo ir džiovinimo programa gali sugadinti drabužį nepataisomai, tad rankinis skalbimas ir natūralus džiovinimo būdas, įdedant pastangų kruopščiam išpurtymui, atrodo saugesnis.
 • Turint galimybę, valymą geriausia patikėti savo darbą išmanančių profesionalų rankoms!

Kiek ilgai gali tarnauti dėvėtas pūkinis drabužis? Gamintojų rekomendacijose sakoma, kad natūralių pluoštų užpildas nepraranda savo kokybinių parametrų 5-7 ir net 9 metus. Sintetinio pluošto „galiojimo“ laikas gali būti ir ilgesnis. Tačiau viskas priklauso nuo konkretaus gaminio – jo kokybės, dėvėjimo trukmės, priežiūros ir laikymo sąlygų. Kartais ir dešimtmetį skaičiuojantis drabužis gali išties puikiai atlikti savo funkciją.

TEXTALE, 2021 m. sausis

Parašykite komentarą