KĄ VEIKIA SOCIALINIS VERSLAS TEXTALE?

žiedinės tekstilės ekonomika

Kur dėti dėvėtą tekstilę? Kam atiduoti kokybiškus dėvėtus drabužius, kaip parduoti ar apsimainyti? Kam atiduoti nudėvėtus, nebetinkamus naudoti?

TEXTALE atsako, sukdami žiedinės ekonomikos ratą.

Žiedinė tekstilės ekonomika jungia plačią veiklų grandinę, kurioje atsakingas resursų naudojimas, dalinimasis, atliekų grąžinimas pakartotiniam naudojimui, perdarymui ir perdirbimui kuria ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę pridėtinę vertę.

TEXTALE priima dėvėti tinkamus drabužius, avalynę, aksesuarus ir namų tekstilę, juos rūšiuoja, paruošia naudojimui, paskirsto paramai ir pardavimams, dalį pataiso, atnaujina, naudoja kaip antrines žaliavas – perdarymo projektams.

TEXTALE komisas kviečia kokybiškus daiktus parduoti, kad bendruomenė ne kauptų, o aktyviai dalintųsi!

TEXTALE vykdomos neatlygintinos veiklos: paramos daiktais paskirstymas socialinėms organizacijoms; socialiai pažeidžiamų grupių integracija, į tekstilės rūšiavimo, drabužių paruošimo, taisymo ir atnaujinimo veiklas įtraukiant asmenis iš socialiai pažeidžiamų grupių, suteikiant jiems erdvę įgyti naujų įgūdžių, dalyvauti kūrybiniuose projektuose, kuriant stažuočių ir darbo vietas.

Bendruomenės telkimui ir vartotojų švietimui TEXTALE organizuoja stiliaus, taisymo ir atnaujinimo dirbtuves, šventes ir kitas edukacijas tvarumo temomis, atkreipiant dėmesį į asmeninių pasirinkimų galią, ugdant vartotojų sąmoningumą, pristatant aplinkai draugiškesnes Zero Waste alternatyvas.

TEXTALE koloboruoja su dizaineriais ir entuziastais antrinio dizaino gaminių kūrimui, pristatymams ir pardavimui.

TEXTALE veiklos įtraukia savanorius. VšĮ „Resursai tvariai plėtrai“ atviri studentų praktikoms, stažuotėms.

TEXTALE ekspertai ir partneriai, dirbdami šalies ir tarptautiniuose konsultaciniuose projektuose, nuolat ieško geriausių sprendimų žiedinės tekstilės ekonomikos plėtrai.

Artimiausio meto iššūkiai sektoriui: tvarių tekstilės surinkimo ir tvarkymo sistemų vystymas, perdirbimo inovacijų plėtra bei perkurtų ir perdirbtų gaminių konkurencingumo rinkoje didinimas.