Projektas „Pabėgėlių ir imigrantų neformalus mokymasis ir užimtumas Vilniaus techninės kūrybos erdvėse“

Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0421

Projektą įgyvendina VšĮ „Šviesos kūgiai“/ Technariumas, kartu su projekto partneriais – VšĮ „Resursai tvariai plėtrai“ / TEXTALE ir Nacionaliniu Socialinės integracijos institutu. Projektu siekiama padėti pabėgėliams ir socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms įsitvirtinti darbo rinkoje, pradėti savo verslus maitinimo/ tekstilės dizaino/ įvaizdžio kūrimo srityse, įgyti įgūdžių, skatinant kultūrinį švietimą ir užimtumą. 

Projekto apimtyje TEXTALE organizuos dvejus 16 val. trukmės tvaraus dizaino ir įvaizdžio kūrimo mokymus, skirtus tikslinių grupių atstovams, besidomintiems tekstilės dizaino ir įvaizdžio kūrimo sritimi, tvaraus verslo grožio ir mados industrijoje galimybėmis, antrinių žaliavų panaudojimu naujų gaminių gamybai.  

Numatyta:

  • tvaraus tekstilės dizaino ir gamybos (taisymo, atnaujinimo, perkūrimo) dirbtuvės (8 val.),
  • atsakingo stiliaus dirbtuvės (4 val.),
  • vizažo dirbtuvės (4 val.).

Dirbtuvės vyks anglų kalba. Mokymus ves kostiumo ir įvaizdžio dizaino, vizažo, siuvimo sričių profesionalai-praktikai. Baigusiems mokymus dalyviams bus išduoti tai patvirtinantys pažymėjimai. 

Projekto veikloms kviečiami registruotis Vilniaus miesto „Šiaurinės“ ir „Pietinės“ teritorijų, t.y., Naujamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijų gyventojai. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.