Projektas „Pabėgėlių ir imigrantų neformalus mokymasis ir užimtumas Vilniaus techninės kūrybos erdvėse”

Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0421

Projektą įgyvendina VšĮ „Šviesos kūgiai”/ Technariumas, kartu su projekto partneriais – VšĮ „Resursai tvariai plėtrai” / TEXTALE ir Nacionaliniu Socialinės integracijos institutu. Projektu siekiama padėti pabėgėliams ir socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms įsitvirtinti darbo rinkoje, pradėti savo verslus maitinimo/ tekstilės dizaino/ įvaizdžio kūrimo srityse, įgyti įgūdžių, skatinant kultūrinį švietimą ir užimtumą. 

Projekto apimtyje TEXTALE organizavo dvejus 16 val. trukmės tvaraus dizaino ir įvaizdžio kūrimo mokymus, skirtus tikslinių grupių atstovams, besidomintiems tekstilės dizaino ir įvaizdžio kūrimo sritimi, tvaraus verslo grožio ir mados industrijoje galimybėmis, antrinių žaliavų panaudojimu naujų gaminių gamybai.  

Programą sudarė: 

  • tvaraus tekstilės dizaino ir gamybos (taisymo, atnaujinimo, perkūrimo) dirbtuvės (8 val.),
  • atsakingo stiliaus dirbtuvės (4 val.),
  • vizažo dirbtuvės (4 val.).

Dirbtuvės vyko anglų kalba. Mokymus vedė kostiumo ir įvaizdžio dizaino, vizažo, siuvimo sričių profesionalai-praktikai. Baigusiems mokymus dalyviams išduoti tai patvirtinantys pažymėjimai. 

Projekto veiklose dalyvavo Vilniaus miesto „Šiaurinės“ ir „Pietinės“ teritorijų, t.y., Naujamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijų gyventojai. Projekto veiklose dalyvavo asmenys iš Turkijos, Sirijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Projektas finansuotas Europos socialinio fondo lėšomis.