Jūs valotės spintas, o mes vis nepaliaujame stebėtis, kokių perliukų esate prikaupę. Mus pasiekia tokia laikmečių, stilių, spalvų, faktūrų, formų, dydžių įvairovė…
Dar labai džiugina tai, kad sulaukiame vis daugiau Lietuvos dizainerių ir gamintojų drabužių, namie kurtų mezginių, siuvinių, paprastai išsiskiriančių savo kokybe, tad tikrai vertų džiuginti ILGIAU! Juk tai, kas tau pabodęs, nepritapęs, kitam gali tapti didžiausiu atradimu!
Kodėl dar esame tikri “vietinių” atradimų fanai?
Turbūt teko girdėti, kad TIK 1/3 europiečių naudojamų drabužių ir namų tekstilės yra pagaminti Europoje. Kita dalis – importuojama, daugiausia – iš Kinijos (net 37%), Turkijos, Bangladešo, Indijos. Tačiau vietos produkcijos vartojimas, vad. kryptis #buylocal – pastaruoju metu tikrai sparčiai populiarėjanti tendencija, siejama su galimybe palaikyti vietos industriją, puoselėti rankdarbių tradicijas, skatinti arčiausiai mūsų esančius smulkius verslus, kurti darbo vietas vietiniams. Prie vietos pasirinkimų populiarinimo, be abejo, prisidėjo ir pandemija.
Be viso to, gana svarbus vaidmuo čia tenka dar ir aplinkosaugai. Juk kartais gaminiai, vertinant nuo žaliavos išgavimo, audinių gamybos iki pasiuvimo, prieš pasiekdami pardavimo vietą, jau būna apkeliavę tūkstančius kilometrų, pasitaiko – ir visą pasaulį. Nusipirkę, neretai mes juos dar siunčiamės šimtus ir tūkstančius kilometrų.
Pirkimas iš vietos gamintojų (kai ta produkcija tikrai pagaminta Lietuvoje!), o vėliau dar ir vietoje sukauptų daiktų pakartotinis naudojimas ženkliai mažina neigiamą daiktų transportavimo poveikį aplinkai. Tad, jei jau planuojate atsinaujinti, kviečiame užsukti ir peržvelgti TEXTALE spintą, kas čia naujo – su istorija ir vietinės gamybos.
Rinktis dėvėtą = sutaupyti! Juk dėvėtos aprangos kainos įprastai sudaro vos iki 1/3 naujo gaminio kainos. O vintažo medžiotojai dažnai ir už įprasto kavos puodelio kainą randa tikrų lobių!
Šiandien galima drąsiai konstatuoti, kad eškantiems tikrai originalių daiktų, geresnių laikų dar nebuvo! IT sprendimai suteikė galimybę virtualiai pasivaikščioti po draugų ir kraštiečių spintas ir atvėrė tokius klodus… Išnaudokime galimybes!
Tik neįsismaginkime… Įsigydami maišą dėvėtų tik dėl to, kad pigu ir „gal prireiks“, tik prisidėsime prie atliekų kiekių Lietuvoje augimo! Prieš įsileidžiant daiktą į savo spintą, visada pagalvokime, ar turėsime prie ko jį dėvėti, kiek jis kokybiškas, kiek universalus ir ar dėvėsime jį bent 10 kartų.
Foto – Morkos Pievoje // I. Markūnaitė; Modelis – Agnė Buinickaitė; Stilius -Marija Garnak
TEXTALE, 2021 m. vasaris