MADA: skaičiai - TEXTALE I Jūsų partneris tvarios mados ir žiedinės ekonomikos srityje

MADA: skaičiai

GAMYBOS MĄSTAI | Vertinama, kad šiuo metu pasaulyje turimų drabužių užtektų visam artimiausiam šimtmečiui. Kasmet pagaminama nuo 70 iki 140 mlrd. naujų drabužių vienetų.

INDUSTRIJOS SKAIDRUMO INDEKSAS | Kasmet atliekamo mados industrijos skaidrumo indekso matavimų rezultatai 2023 m. parodė, kad 88% didžiųjų mados gamintojų vis dar neatskleidžia tikrųjų metinių gamybos kiekių. 99% apskritai nesako, ar planuoja gamybos apimtis kada nors mažinti.

TARŠA. Mados industrija atsakinga už 4% pasaulio šiltnamio dujų išmetimų, 20% viso geriamojo vandens taršos ir 30% pasaulinės mikroplastikų problemos.

PERTEKLINĖ GAMYBA | #overproduction | Kasmet nuo 30% iki 40% naujai pagamintų mados prekių taip ir lieka gulėti sandėliuose, nepasiekę vartotojų spintų.

MADOS PERPARDAVIMAS | #fashionresale | Šiuo klausimu ryžtasi gamintojams padėti antrų rankų mados perpardavimo rinka su visa puokšte augančių startuolių. Tik, ar dedant į šią rinką tuos visus neišparduodamus milijardus aprangos vienetų, ji irgi netaps mados outdate‘ų kapinynu?

Abejonių nekyla, kad problemai spręsti turės keistis naujų prekių gamybos apimtys, kartu su augančiais reikalavimais pamažu keičiant kiekybės paradigmą į kokybės.

PASAULINIS MADOS REVOLIUCIJOS JUDĖJIMAS

Kiekvieną balandį mados industrijos aktyvistai mini mados revoliucijos savaitę #FashionRevolutionWeek, kuri šiais metais tarptautinėje erdvėje minima 2024.04.15-24 d. Pagrindiniai 2013 m. įkurtos nevyriausybinės organizacijos FASHION REVOLUTION veiksmai yra orientuoti mažinti ne tik aplinkos, bet ir socialinį išnaudojimą.

Minint pasaulinę #fashionrevolution2024 savaitę, prisimename susitikimą su Fashion Revolution Lithuania komanda, kuri 2024.03.26 d. pakvietė pravesti paskaitą bendrai jų su Vilniaus dailės akademijos Mados dizaino katedra kuriamame paskaitų cikle „Tvari mada ir 5 jos drabužiai“.

Paskaitoje supažindinome dalyvius su TEXTALE vystymo istorija, pasidalinome įžvalgomis apie naujus verslo modelius ir kitas galimybes, žiedinėms inovacijoms su vis didesniu pagreičiu transformuojant pasaulinę mados industriją.

Nuotraukos – Augustės Rūkaitės.

Parašykite komentarą