KAIP SUSIORGANIZUOTI STILINGĄ MAINŲ VAKARĖLĮ? Mūsų patirtis - TEXTALE

KAIP SUSIORGANIZUOTI STILINGĄ MAINŲ VAKARĖLĮ? Mūsų patirtis

Kolekcionuokite patirtis, o ne daiktus! | Su tokiu šūkiu kadais startavo mūsų pirmieji MAINŲ VAKARĖLIAI.

Mainų vakarėlių istorija prasidėjo prieš aštuonerius metus, kai aplinkosaugininkė, iniciatyvos „Re-partneriai” įkūrėja, Viktorija Nausėdė su tvaraus stiliaus entuziastės Jūratės Stankuvienės bei kitų veiklių bičiulių pagalba ėmėsi vystyti „Stiliaus/-ingų mainų vakarėlių” formatą.

Šiuose edukaciniuose atsakingo stiliaus formavimo ir drabužių mainų renginiuose su dideliu entuziazmu ėmėsi dalyvauti tos moterys, kurių, kaip pajuokaudavome, garderobas klasikinis:

Nėra ko apsirengti | Nėra, kur sukabinti | Gaila išmesti | Ir speciali lentyna – “Kai sulieknėsiu”.

Laikui bėgant susidomėjimas renginiais augo, telkiant vis didesnę tvarumui neabejingų vartotojų bendruomenę. Ir jau aštunti metai, kai pirmojo kvietimo tekstas nepraranda aktualumo:

KVIEČIAME įnešti daugiau gaivos ir spalvų į savo garderobą, pažaisti su stiliumi, išsikeisti pabodusį į nematytą, palaikyti sąmoningo vartojimo nuostatas, tiesiog įdomiai ir smagiai leidžiant laiką. Jūsų lauks jauki pavasariška, pokyčiams įkvepianti atmosfera, bendraminčių kompanija, galimybės matuotis naują stilių, konsultacijos tinkančio garderobo paieškai, moteriški pasiplepėjimai prie kavos puodelio, geros emocijos.

Renginiai organizuoti tiek nemokami, tiek mokami, bet visada ribotam dalyvių skaičiui, kad kiekvienas galėtų gauti individualius atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Vystant mainų renginio modelį, išbandyti patys įvairiausi sprendimai: nuo įprasto apsimainymo (1:1), mainymosi, atsižvelgiant į skirtingą daiktų vertę (2:1, t.t.) iki daiktų įkainojimo, kai šalia mainų sudaromos galimybės daiktus įsivertinti – už simbolinę kainą pirkti ir parduoti.

Taip iniciatyvų „Re partneriai” ir „SocialreTEX” apimtyje augę renginiai peraugo į nuolatinės veiklos formatą, padėjusį pagrindus TEXTALE platformos „užkūrimui”.

Šiandien egzistuoja daugybė #MAINYTUVĖS formatų, ir mainytis tampa vis įprastesniu reiškinių pačiose įvairiausiose bendruomenėse. Kviečiame ir jus jau šį pavasarį susiorganizuoti kažką panašaus!

Čia – keletas mūsų patarimų, kas leidžia mainytis aktyviau ir efektyviau:

 • Labai svarbu iš anksto nusistatyti TAISYKLES, kaip vyks mainai. Ir ne tik nusistatyti, bet ir jų laikytis ;).
 • Mainomės TIK tvarkinga švaria, antro šanso verta apranga – drabužiais, avalyne, papuošalais ir aksesuarais. Galima prijungti ir kitas daiktų kategorijas (kvepalai, namų tekstilė ir kiti interjero aksesuarai, kambariniai augalai, žaislai, knygos, indai, smulki elektronika, kt.).
 • Mainytis verta visiems – moterims, vyrams, vaikams. Aprangos mainams galime organizuoti bendrus renginius arba atskirus – grupėms.
 • Svarbu iš anksto įsivertinti, kaip atliepsime skirtingų dalyvių stiliaus pojūtį, gyvenimo būdą, poreikius. TEXTALE patirtyje tikrai pasiteisino teminės mainytuvės ir blusturgiai.
 • SVARBU: Į mainytuves paprastai atsinešami išties skirtingų kainų kategorijų daiktai. Tad TEXTALE praktikoje labai pasiteisino tam tikra daiktų įverčių sistema, kuri leidžia išvengti „kas pirmesnis, tam – geresnis” scenarijaus. Daiktų įverčių sistema įveda tam tikrą mainų teisingumo kriterijų: aukštesnės vertės daiktai mainomi į sau panašius arba į keletą mažesnės vertės daiktų.
 • Organizuojant, visada svarbu pagalvoti, kaip spręsime aprangos dydžių problemą. Mes daiktus paprastai išrūšiuojame į keletą skirtingų dydžių kategorijų, kad lengviau dalyviams būtų rasti sau tinkamus. Taip pat esame organizavę atskirą „plius” dydžio aprangos mainų renginį. Įtraukus dar ir praktines „plius” dydžio stiliaus dirbtuves toks sprendimas išties labai pasiteisino!
 • Nepamirškime į mainus atsinešti ir papuošalų bei aksesuarų, kas užtikrins, kad visi dalyviai turės galimybę rasti kažką sau tinkančio ir patinkančio.
 • Daiktų iškabinimas, kaip ir išstatymas ant horizontalių paviršių, būtinas. Įsileiskime estetikos: kuistukų laikai seniai baigėsi!
 • Te svarbiausias tikslas mainytuvėse bus DOVANOTI, tikintis, kad mainais pavyks pačiam gauti kito dalyvio dovaną. Jei daiktai įkainojami, orientuokimės atgauti dalį daikto vertės, bet ne užsidirbti. Daiktų veltui „žvejyba” taip pat prasilenkia su mainų logika. Tuo tikslu galima kreiptis į atiduotuves.
 • „1-į 1-iš“ taisyklė: jeigu nenorite namo parsinešti dar daugiau, pasiimdami kažką naujo, paleiskite vieną kažkurį atsineštą.
 • Mažiau yra daugiau: belieka mokėti atsirinkti savus! Stilisto pamokos ir konsultacijos padeda drąsiau leistis į eksperimentus ir atrasti tikruosius.
 • Gera nuotaika – svarbiausias mainytuvių atributas!

Pasidairome, kaip atrodė TEXTALE mainų vakarėlių pradžia?

2016.03.30

2016.11.06

2016.12.08

2017.09.05

2018 m. vasara (TEXTALE Loft’as, Naujamiestyje)

Šiandien daiktų istorijas tęsia VISI – ATSAKINGI, SUMANŪS ir STILINGI!

„Nevergaukite tendencijoms. Neleiskite madai jūsų pasisavinti, patys nuspręskite, kas esate ir ką norite išreikšti per tai, kaip rengiatės ir kaip gyvenate“, – teigė Gianni Versace.

Kaip pasakyta Yves’as Saint Laurent’o: „Mada ateina ir praeina, o stilius yra amžinas”.

Tad organizuokime mainytuves! Jei norisi kažko didesnio ir profesionalesnio draugų rate, kolektyve ar bendruomenėje, TEXTALE komanda visada pasirengusi padėti!

Su linkėjimais, TEXTALE komanda

Parašykite komentarą